Грейсън Алън изравни рекорда на Финикс с 9 тройки в кариерата си, Сънс победи Хийт със 113-97
AP News | 2024-01-06 | 06:40:34

ФЕНИКС (AP) — Грейсън Алън направи рекорд в кариерата си с 9 тройки, за да изравни рекорда на Финикс и вкара 31 точки, Брадли Бийл добави 25 точки и Сънс победиха Маями Хийт със 113-97 в петък вечер.

Слънцата спечелиха пет от последните си шест мача. Маями изпусна три от четирима.

Алън беше сензационен през първото полувреме, вкарвайки 23 точки при 7-от-10 стрелби от далечно разстояние. Шестогодишният играч беше придобит при сделка извън сезона, влезе в играта със среден рекорд от 13 точки в кариерата си. Той беше 9 от 14 на 3s и 11 от общо 19 от терена.

Финикс увеличи преднината си до 94-75 в началото на четвъртата четвърт и запази двуцифрено предимство през остатъка от вечерта. Бийл стреля 11 от 18 от игра и добави осем борби и девет асистенции. Девин Букър имаше 20 точки и 10 асистенции.

Бам Адебайо поведе Маями с 28 точки и 11 борби. Кевин Лав добави 20 точки. Тайлър Херо имаше тежка вечер, стреляйки само 4 от 17. Хийт стреля само 41% от полето.

Слънцата играха без Кевин Дюрант, който пропусна третия си пореден мач поради стягане в дясното му сухожилие. Джими Бътлър от Маями (крак) също беше аут за шести път в седем мача.

Голямата голова вечер на Алън помогна на Сънс да напреднат с 62-55 до полувремето. Букър вкара 16 точки, а Бийл добави 13 за полувремето.

Напрежение: Домакин Хюстън в понеделник вечер.

Сънс: Домакин Мемфис в неделя.